Dary ženských kruhů

Možná už jsi slyšela o ženských kruzích, ale nevíš, proč tam jít. Co by Ti to mohlo přinést? Anebo máš strach ze sdílení a otevření se? To není nic pro mě, říkáš si. Jsem introvert a nechci přede všemi mluvit o tom, co mě trápí a sdílet své zážitky. Možná se i bojíš, že budeš hodnocena, kritizována, posuzována a odsuzována, anebo že by snad někdo mohl informace o Tobě poslat dál.

Také jsem se zprvu bála. A říkala si, je mi dobře v mužském kolektivu, co bych si asi povídala s dalšíma ženama? Nezajímá mě líčení, nová móda v oblečení apod. Ale nakonec jsem svůj strach a ostych překonala a šla do toho. A nestačila jsem se divit, jak to změnilo můj život.

A tak jsem moc ráda, že teď mohu pomoci touto cestou I Tobě, a že společně dojdeme tam, kam zavedly ženské kruhy (a nejen ony a i tyto techniky v nich sdílím) i mě – k větší autenticitě, spokojenosti se sebou, přijetí svého těla, sebeprojevení se, vyššímu sebevědomí, sebelásce a spokojenosti.

A o čem že tedy ty kruhy jsou?

Bezpodmínečné přijetí a bytí sama sebou

Ženské kruhy se odehrávají v bezpečném prostředí. Každé sdílení, které na ženském kruhu probíhá, je nehodnotící, nesoudící. Vše, co je řečeno, je bez posuzování přijímáno. Ne tolerováno, ale přijímáno. Tím dochází k úžasnému léčivému procesu.

Naučíš se jednoduchá „pravidla“, díky kterým toho dosáhneme a společně určitě přijdeme i na další, která nám pomohou. A všechny tak na vlastní kůži zažijeme jaké to je, když se můžeme plně projevit, otevřít se a být samy sebou.

Nejsi v tom sama

Každá z nás si v sobě nese nějaké zranění. Myslí si, že ženy okolo ní jsou hezčí, přitažlivější, lepší mámy, dokonalejší manželky a milenky, jsou sebevědomější, umí toho víc a jde jim to snáz, a kdo ví co ještě. Díky vzájemnému sdílení zjistíš, že to tak máme všechny a nejsi v tom sama. I sebekrásnější žena Ti řekne, mám moc velký zadek, nevěřím si apod.

Přijetí těla a sebe samé

A to nás dostává k přijetí svého těla a sebe samé. To je jedním z hlavních přínosů ženských kruhů. Díky technikám, které Ti ukážu, se přiblížíš k sobě samé a naučíš se milovat se taková, jaká jsi. Možná už nějaké techniky znáš a děláš. Budu moc ráda, když se o ně v průběhu podělíš.

Otevření se a sdílení

Možná si teď nedokážeš představit, co bys měla říkat a sdílet s ostatními. To přijde, ale některé vzpomínky nebo třeba i myšlenky, které máš o sobě samé, jsou možná tak bolestné, že je nechceš říkat nahlas a už vůbec ne s někým sdílet. Co by si o Tobě kdo pomyslel? Něco třeba nedokážeš ani vyslovit bez velkých emocí. Vůbec se nemusíš bát, prostor je otevřený pro jakékoli sdílení k tématu nebo čehokoli, co je zrovna aktuální, ale nikoho nenutím, aby cokoli říkal. Nebudeš-li chtít mluvit, nemusíš.

Projevení emocí

Zjistíš a naučíš se, že cítit a dokonce i plně projevovat své emoce je naprosto normální a zejména pro nás ženy zcela přirozené. Naučím Tě, jak s nimi pracovat a jak se jim přestat bránit a naopak je přizvat do svého života. Ukáži Ti, že mohou být Tvými velmi cennými pomocníky v každodenním životě.

Spontaneita

Alespoň na chvíli si zkusíme jaké to je být spontánní, popustit kontrolu, neplánovat, odevzdat se a naslouchat volání svého těla a své intuice. Tento prožitek si potom odneseš i do svého života. Díky tomu pro Tebe bude jednodušší pracovat se změnou, která může kdykoli nastat a zmařit Tvé plány. Naučíš se jí přijímat a možná i vítat.

Zrcadlení

Možná to znáš – jak uvnitř, tak venku. Pokud je nám někdo nesympatický, zrcadlí nám nějaké důležité téma, které se snažíme potlačit a zasunout, co nejvíce dozadu, zamaskovat, aby nebylo vidět.

Všechny jsme byly vychovávané k tomu, abychom byly poslušné holčičky, a tak jsme některé své vlastnosti, schopnosti a možná i dovednosti a talenty schovaly hluboko do sebe, protože nebyly naším okolím uznávané. Teď se je spolu pokusíme znovu odhalit a oprášit.

A k tomu může pomoci i zrcadlení. Pokud se Ti na někom něco nelíbí, věz, že i Ty máš tuto vlastnost, schopnost v sobě a jen se ji bráníš uvidět, projevit ji anebo ji naopak projevuješ a nechceš to přiznat. Nebudeme však odhalovat pouze to, co nechceme, ale naopak i to, co je Tvým posláním, touhou, snem, ukrytým talentem, který čeká na své znovuobjevení.

Sesterství

Mezi ženami nemusí existovat jen rivalita a soutěžení. Naopak. Můžeme se vzájemně podporovat, láskyplně přijímat a pomáhat si na naší cestě životem. A to bude možná poprvé, co něco takového plně zažiješ a ještě navíc s ženami, které vidíš třeba poprvé v životě.

Na ženských kruzích se také často navazují nová přátelství. Jak rosteme a měníme se, mění se i lidé, kteří jdou s námi životem. Možná to znáš, začala jsi přemýšlet jinak a najednou zjišťuješ, že si nemáš se svými kamarádkami a spolužačkami z vysoké, střední nebo základky co říct. Znáš to? Na ženských kruzích potkáš ženy, které to mají podobně jako Ty. A moc rády získají novou přítelkyni.

Osobní a duchovní růst

V neposlední řadě samozřejmě zapracujeme na našem osobním a duchovním růstu. Čekají nás témata jako přechodové rituály a rituály obecně, práce s bohyněmi, archetypy, lunou apod.

Čas pro sebe

A neméně důležitým a posledním darem, který bych s Tebou chtěla dnes sdílet, je čas výhradě pro sebe a na sebe, který si tím, že na ženský kruh příjdeš, věnuješ. Kdy naposledy jsi měla 2,5 hodiny jen sama pro sebe?

Budu se moc těšit!

Aktuální termíny najdeš tady.

About Veronika Velehradská

Seberozvoj a hledání smyslu životních lekcí je mou vášní. A proto ráda pomůžu na této cestě i Vám. Díky metodám, které používám můžeme nahlédnout i do Vašeho nitra a najdeme odpovědi na Vaše otázky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *