Ženské večery (kruhy)

Ženské večery jsou krátká (obvykle dvouapůlhodinová) setkání žen za účelem sdílení vlastních prožitků a příběhů v kruhu důvěry a tolerance. Právě bezpečné prostředí představuje jeden z hlavních přínosů ženských kruhů. Ženy zde mohou zažít bezpodmínečné přijetí a toleranci, neboť vše, co je vyřčeno, je vždy respektováno, nikoli posuzováno. Věřím, že vzájemná tolerance a přijetí namísto hodnocení přináší nejen mnohem příjemnější komunikaci, ale navíc v sobě nesou základ zdravých vztahů a léčení. Součástí večera jsou také cvičení, která dané téma rozvíjí a přináší účastnicím další perspektivu a hlubší prožitek nového poznání. Ženy tak zažívají vlastní růst a zdravé fungování v ženské společnosti.

Aktuální setkání:

Ženské kruhy Bezděkov u Švihova (Plzeňský kraj)

Prožitkové semináře

Prožitkové semináře se zakládají, stejně jako ženské večery, na atmosféře důvěry a respektu. V těchto celodenních či víkendových akcích se hlouběji zabýváme daným tématem, sdílíme zážitky a za pomoci cvičení a meditací zkoumáme téma ve více rovinách. Jedná se obvykle o intenzivní sebezkušenostní práci, a tak mohou účastnice jasněji zakusit pocit vlastního růstu a radosti z něj.

  • Rituál menarché
  • Panna a jinoch
  • Vnitřní žena, vnitřní muž
  • Panna, Matka, Vědma, Stařena

Spontánní tancování

 Milé ženy,
 ráda bych Vás pozvala na společné spontánní tancování v Klatovech.
 
Kdy: středa 25. března  2020 a 15. dubna 2020
Čas: 18 – 19:30 h
Kde: Dětský koutek U Terezky Klatovy (Šmilovského 124, Klatovy V, 339 01 Klatovy)
Cena: 150 Kč
 
Chcete se uvolnit, vydechnout, zrelaxovat se anebo třeba i upustit nahromaděné emoce v předvánočním shonu? Přijďte si zatancovat.
 
Co je to spontánní tanec?
Tanec, při kterém neexistuje žádná choreografie, žádné taneční kroky. Nic není špatně.  Necháme své tělo hýbat se volně tak, jak zrovna potřebuje. Bez kontrolování, bez porovnávání, se zavřenýma očima, ponořené sami do sebe.
Tento typ tance může být velmi léčivý, pokud necháte své tělo dělat to, co potřebuje, můžete si velmi odpočinout, nabít se a pustit emoce, které v sobě zadržujete na místě, které je bezpečné. Nikdo se na vás nebude dívat, nikdo vás nebude soudit ani hodnotit. 
 
Co nás čeká? 
  • Vedená meditace na úvod, abychom se dostaly do svého těla
  • Spontánní tanec
  • Sdílení v kruhu žen na konci
Akce je pouze pro ženy.
 
S sebou: pohodlné oblečení, pití
 
V případě dotazů a rezervace mi pište na info@veronikavelehradska.cz
 

Platit můžete předem na účet a nebo i na místě. Dejte mi však předem vědět, že dorazíte.

Také Vás poprosím, abyste přijely nejpozději v 17:50, ať můžeme přesně v 18:00 začínat. Děkuji.
 
Budu se na Vás moc těšit!
 

Reference

Od Barči po cyklu ženských večerů

Když jsem se přihlásila na ženské kruhy, měla jsem lehce smíšené pocity. Na jednu stranu jsem už trochu věděla, do čeho jdu, jelikož jsem už jednou na podobném sezení, které pořádaly, byla, na druhou jsem se bála, na co přijdu, co objevím a jak budu komfortní s některými tématy, obzvlášť před dalšími ženami, které neznám.

Už ale při prvním sezení jsem zjistila, že se opravdu není, čeho bát. Jak to tak vypadá, my ženy máme dost společných problémů. A každá se s nimi snažíme popasovat jinak. Bylo skvělé slyšet, že existují způsoby, jak si poradit, že se nemusím cítit špatně, a už vůbec, že mé problémy, ať už jde o pocity ohledně těla, vztahu k sobě, vztahů s jinými apod., nejsou unikátní. A v prostředí, které bylo vytvořeno, bylo skoro až jednoduché vše sdílet, jelikož nikdo nikoho neodsuzoval, člověk byl vyslechnut a pocítil podporu ostatních.

Těchto několik večerů mi pomohlo zase najít tu mou ztracenou sebedůvěru. Ne, že bych odešla jako naprosto sebejistý člověk. Ale pokud jeden už té sebedůvěry moc nemá, i zjištění, že tam někde stále je, a že tedy máte na čem dál pracovat, je velice příjemné. Prostě řečeno, byl to takový „kopanec“, který jsem potřebovala.

Jsou určitě ještě témata, se kterými budu chvíli bojovat. Když se ohlédnu zpět, večer věnovaný pohlavním orgánům pro mě byl velmi těžký. Na mé duševní rozpoložení byl ten večer hodně otevřený a je pravdou, že některé části jsem nebyla schopna zvládnout. Ale je dost možné, že to je tím, že prostě jen nejsem zvyklá se o pohlavních orgánech takto otevřeně bavit. Ikdyž mi ten večer nebyl úplně příjemný, nemohu říct, že bych si neodnesla nic. Když nic jiného, tak jsem alespoň začala uvažovat nad tím, jak si toto téma pro sebe zpracovat.

Zážitky z večerů v ženském kruhu byly opravdu příjemné a kolikrát i silné. Rozhodně nelituji toho, že jsem je absolvovala. Tyto tři skvělé dámy se pustily do něčeho úžasného a já jim za to děkuji.

Jarmilka po cyklu ženských večerů

„Rozhodně bych doporučila ženská mystéria každému. Obzvlášť ženám, které si myslím, že všechno v jejich životě je v pořádku a není co řešit nebo vylepšovat. Budou překvapeny, co nového se o sobě dozví a kam se díky tomu mohou posunout.

Rovněž bych povzbudila ženy, které mají s podobnými aktivitami zkušenost ne zcela pozitivní. Dejte holkám šanci získat vaši důvěru, protože to dělají jinak. A skvěle!“pá