Ženské kruhy - na živo i online

Ženské kruhy (večery) jsou krátká (obvykle tříhodinová) setkání žen za účelem sdílení vlastních prožitků a příběhů v kruhu důvěry a tolerance. Součástí večera jsou také různá seberozvojová cvičení, tanec, tvorba, meditace nebo rituály, která dané téma rozvíjí a přinesou vám další perspektivu a hlubší prožitek.

Přechodový rituál menarché return

Zažij svou první menstruaci znovu a jinak – vědomě, krásně, s laskavou péčí, přijetím a požehnáním… Tím poléčíš a naplníš vše, co dívka v Tobě zažít nemohla. Vstoupíš vědomě na cestu ženství s tím, že být ženou je požehnáním. Tento rituál Ti pomůže vědomě přejít z dívky do ženy a naplno vstoupit do dospělosti. Zažiješ také laskavé přijetí do ženského společenství.

Síla předkyň a našich kořenů - seminář s rituálem

Budeme se věnovat tématu našich předkyň, ženské rodové linie, síle kořenů... Celodenní setkání zakončíme rituálem na napojení se na naše předkyně.

Spontánní tancování

Tanec, při kterém neexistuje žádná choreografie, žádné taneční kroky. Nic není špatně. Necháme své tělo hýbat se volně tak, jak zrovna potřebuje. Bez kontrolování, bez porovnávání, se zavřenýma očima, ponořené samy do sebe.

A co říkají ženy, které už na ženském setkání byly?

Veroniku jsem poznala více než rokem - nejprve jako terapeutku kineziologie. Vyhledala jsem ji kvůli dlouhodobým psychickým i fyzickým problémům, se kterými jsem si nevěděla rady. Jediné, co jsem tehdy opravdu věděla na sto procent, bylo, že jsem rozhodnutá svou současnou situaci změnit, abych se v ní já cítila dobře. S takovým rozhodnutím stačí přijít a výsledky se dostaví... Později přišla od Veroniky nabídka, že bych mohla začít chodit na ženské kruhy, které by ona vedla. Nejprve jsem nevěděla, co od toho vlastně můžu čekat. Na jednu stranu jsem se těšila a byla jsem zvědavá, na druhou stranu jsem měla i nějaké pochybnosti, jestli tam ve svých 21 letech zapadnu, jestli jsem zkrátka už DOST ŽENA (moc mladá, nemám děti, nejsem vdaná, nemám co říct, nic jsem nezažila, nic neznám..atd.). Už vlastně tato pochybnost naznačovala, že ženské kruhy jsou právě pro mě. Já jsem se tedy přihlásila a těšila se na nové zážitky. Dnes můžu říct, že se nestačím divit, jak moc jsem se za ten jeden rok posunula. Každé téma bylo neskutečně léčivé. I jemný prožitek způsobil obrovskou pozitivní změnu. Je skvělé mít možnost v bezpečném prostředí sdílet své zkušenosti a myšlenky. Kruhy ale nejsou jen o sdílení, je tam plno praktických cvičení a meditací. Vzpomínám třeba na vyrábění náramku, který symbolizuje náš cyklus. Nezapomenu ani na kruh, který se zabýval vnitřním dítětem. Bylo tak osvobozující běžet bosá po louce a se smíchem sebou praštit do trávy. Pro mě osobně byl však nejvýraznější kruh, který se věnoval tématu vztahu s matkou. Krátce po kruhu jsem začala vnímat, že se náš vztah mění. Jsme si mnohem bližší, náš vztah je otevřený lásce a respektu, a to z obou stran. Všechno je to lehčí, nedusí mě to, nesvírá mě to. Už jen svými novými myšlenkami o našem vztahu jsem ho posunula o ohromný kus. Dříve bych nikdy nevěřila, že já sama můžu měnit vztahy tím, že změním něco v sobě samé. Necítila jsem se jako tvůrce své reality. Dnes jsem si to dovolila, dala jsem sobě samé plnou moc. Ženské kruhy mi pomohly najít v sobě pevný bod, přijmout se jako dospělou ženu, tvůrkyni svých vztahů.
Dagmar Pátková
Milá Verčo, ráda bych ti tímto poděkovala a složila i hold za rituál menarche return, kterým jsem u vás v domečku a s tebou prošla. V životě bych si nemyslela, že něco takového kdy budu absolvovat. Jo, moje první menstruace fakt byla blbá, myslela jsem si, že jsem nemocná. Nic z toho mě nepřipravilo na ty příšerné vložky co jsem pak jako teenager musela nosit, protože jsem netušila, že jsou jiné možnosti a mnoho dalšího. Říkala jsem si, jo, každý má něco a tenkrát to bylo takové, prostě se s tím smiř. Když jsem pak procházela rituálem, a vlastně i celý ten den, jsem si uvědomovala jak strašně moc mě ta moje první zkušenost formovala a i deformovala. Ve vztahu sama k sobě, k svému tělu a tomu co by podle mě měla být "definice" ženy. Úplně mě hned na začátku odrovnala informace, že každá žena je jiná a to že nemám tabulkový cyklus 28 dní je úplně v pohodě. Nějak mi tam proběhlo, že žijeme v nějakém společenském nastavení šuplíčků, krabiček a sloupečků do kterých se prostě nejde narvat. A od té chvíle se u mě dostavila nějaká nekonečná úleva, takové až odevzdání, že jsem v pořádku. Úplně jsem cítila jak se to do mě ukládá, jsem v pořádku taková jaká jsem ... a to jen z Tvého prohlášení o délce cyklu :-) Bylo by to na román kdybych měla popisovat všechno co se se mnou dělo, co to se mnou udělalo následně a na co se ještě těším co to se mnou udělá :-) Rozhodně vím, že mi to změnilo život. Někde uvnitř se něco pohnulo, jako kdyby nějaký kus ledu se uvolnil z obrovské hory ledu a vydal se na vlastní cestu. Cestu k rovníku kde roztaje a stane se součástí toho úžasného oceánu mého života. Míša
Míša
Rituál Menarche Return, který jsem u Veroniky absolvovala mi neuvěřitelně pomohl. Nikdy bych nevěřila, že vrátit se symbolicky do času, kdy jsem se teprve začala z dítěte stávat ženou, je něco, co právě teď potřebuji. Proč by měl být pro mě důležitý začátek něčeho, co ve mně právě končí? No ano, právě proto, že končí! Celý den jsem si nádherně užila, pochopila jsem pár věcí o sobě, porozuměla několika střípkům ze své minulosti, které se nezdály být ani velké, ani zásadní, ani příliš dramatické. Přesto to byly právě tyto zdánlivé drobnosti, které jsem potřebovala, abych celé to náročné téma ženské cykličnosti v sobě zpracovala a konečně k němu našla vlastní cestu. Někdo by řekl – pozdě, ale přece, já říkám – když přišel ten pravý čas”. Pokud vás toto téma “lechtá”, jako lechtalo mě, zajděte k Veronice na rituál první menstruace a dopřejte si návrat do dětství. Jste u ní rozhodně v dobrých rukou.
Jarmila Cikánková
V srpnu 2020 jsem pod vedením Veroniky Velehradské absolvovala celodenní přechodový rituál menarché. Když mi tehdy Veronika nabídla, že bych si jím mohla projít, tak jsem neváhala, neboť to bylo přesně to ono, co jsem potřebovala pro uvědomění si svého ženství. Dříve jsem ani netušila, že něco takového existuje, ale ucítila jsem velkou potřebu se na tohle téma podívat, protože jsem se stále cítila jako malá holka a ne jako dospělá žena. Zkrátka jsem svou menstruaci neměla vůbec spojenou se ženstvím a s dospělostí. Mně osobně se zamlouvají menší skupiny žen, kde je to všechno osobnější a každá má dostatek prostoru, takže v tomhle ohledu mi naprosto vyhovuje právě Veronika, která to má nastavené stejně. Celý den byl velmi příjemný a panovala přátelská atmosféra plná důvěry a porozumění, kde se nikdo nemusí stydět nebo se bát být upřímný. Rituál byl podle mě koncipován tak, aby si v něm každá žena mohla najít to své, co jí pomůže se ještě více naladit na sebe sama a svůj záměr, ať už šlo o tanec, zpěv, hraní na hudební nástroje, malování, hry, sdílení, procházení se naboso trávou, aromaterapii nebo živly. Vše na sebe krásně a přirozeně navazovalo. Vůbec nejsilnější pro mě byla poslední třetina, kdy jsme my ženy – ustrojené, učesané, oblečené do červených šatů – opravdu vědomě vstupovaly do světa žen. Pro mě to byl opravdu hluboký zážitek, který mi dodal sílu a pomohl mi přetransformovat celkově můj pohled na mou vlastní ženskost a vůbec si ji uvědomit. Menarché rituál doporučuji každé ženě, která si jím neprošla a cítí, že by jí mohl pomoct.
Dagmar Pátková
Veroniku znám dlouho. Byly to právě její ženské kruhy, které mi před časem pomohly překonat mojí zakořeněnou nedůvěru k psychologickým technikám práce s myslí a vlastně prožitkovým seminářům všeho druhu. Profesionálně vedené, v přátelském a bezpečném prostředí. Zjistila jsem, jak ony, mě „podezřelé“ techniky mohou být příjemné, zábavné a co všechno mi řeknou o mně samotné. A nad očekávání jsem si užila i ONLINE verzi ženských kruhů. Uvědomila jsem si, jak mi v této době chybí přátelská společnost podobně naladěných ženských duší. Veronika s klidem sobě vlastním vyřešila všechny technické potíže každé z nás, a program dokonale přizpůsobila specifickému prostředí. Že se na její akci o sobě něco zajímavého dozvím a odnesu si pár zajímavých tipů na další práci, na to jsem si už zvykla. Z online verze jsme si ale navíc odnesla zjištění, že ženská sounáležitost nemá hranice ani ve fyzickém, ani ve virtuálním světě. A když už se nemůžeme setkávat v tom skutečném, je na čase si podmanit svět online. Tak jako si naše babičky v minulém století doslova podmanily tehdy nový způsob komunikace – telefonování.
Jarmila Cikánková
Rituál menarché zpětně mě lákal už dlouho. Mým záměrem bylo spojit se více se svým ženstvím a hlavně ho přijmout. Byl to můj první velký přechodový rituál. Jsem tolik vděčná, že jsem ho mohla prožít právě s Verčou a malou skupinkou dalších žen. Celý den jsme se společně připravovaly a ladily. Rituál se pak konal uvnitř i v přírodě a obě jeho části pro mě byly velmi silné. Vědomě jsem při rituálu vystoupila z hodné holčičky a stoupla si do své ženské síly. Veroniky provázení rituálem bylo jemné, ženské a zároveň pevné a jasné. Bylo to úžasné. Moc děkuji a doporučuji všem ženám.
Lucka Bednářová
Na ženské kruhy jezdím již přes rok a přiznávám se, že nechci přestat. Verča vytváří úžasně bezpečný prostor, ve kterém je snadné se uvolnit. Vytváří pocit sounáležitosti a objeví téma, které je potřeba. Ženské kruhy mi pomáhají lépe pochopit samu sebe, dostat se hlouběji a najít si přesně to, co potřebuji.
Štěpánka Naušová
Když jsem se přihlásila na ženské kruhy, měla jsem lehce smíšené pocity. Na jednu stranu jsem už trochu věděla, do čeho jdu, jelikož jsem už jednou na podobném sezení, které Veronika pořádala, byla, na druhou jsem se bála, na co přijdu, co objevím a jak budu komfortní s některými tématy, obzvlášť před dalšími ženami, které neznám. Už ale při prvním sezení jsem zjistila, že se opravdu není, čeho bát. Jak to tak vypadá, my ženy máme dost společných problémů. A každá se s nimi snažíme popasovat jinak. Bylo skvělé slyšet, že existují způsoby, jak si poradit, že se nemusím cítit špatně, a už vůbec, že mé problémy, ať už jde o pocity ohledně těla, vztahu k sobě, vztahů s jinými apod., nejsou unikátní. A v prostředí, které bylo vytvořeno, bylo skoro až jednoduché vše sdílet, jelikož nikdo nikoho neodsuzoval, člověk byl vyslechnut a pocítil podporu ostatních. Těchto několik večerů mi pomohlo zase najít tu mou ztracenou sebedůvěru. Ne, že bych odešla jako naprosto sebejistý člověk. Ale pokud jeden už té sebedůvěry moc nemá, i zjištění, že tam někde stále je, a že tedy máte na čem dál pracovat, je velice příjemné. Prostě řečeno, byl to takový „kopanec“, který jsem potřebovala. Jsou určitě ještě témata, se kterými budu chvíli bojovat. Když se ohlédnu zpět, večer věnovaný pohlavním orgánům pro mě byl velmi těžký. Na mé duševní rozpoložení byl ten večer hodně otevřený a je pravdou, že některé části jsem nebyla schopna zvládnout. Ale je dost možné, že to je tím, že prostě jen nejsem zvyklá se o pohlavních orgánech takto otevřeně bavit. Ikdyž mi ten večer nebyl úplně příjemný, nemohu říct, že bych si neodnesla nic. Když nic jiného, tak jsem alespoň začala uvažovat nad tím, jak si toto téma pro sebe zpracovat. Zážitky z večerů v ženském kruhu byly opravdu příjemné a kolikrát i silné. Rozhodně nelituji toho, že jsem je absolvovala. Bylo to úžasné a já za to děkuji.
Bára
Pro mě jsou tebou vedené kruhy darem z vesmíru.. Jsem silný introvert pro něhož není lehké vstoupit do, až někdy intimního, okruhu mě neznámých bytostí.. Dala jsem si šanci a vstoupila.. Jezdím k tobě s velikou radostí a vděčností.. Děkuji, že mi vytváříš prostor bezpečí ve kterém se mohu svléknout "do naha" a být.... Být ve své síle, být s vámi - krásnými Ženami.. Kruhy a rituály mi vždy přinesou další vhled na sebe samu a posunou mě tam, kam jest mi třeba.. Děkuji...
Živa Wojcieská
maminka na MD
Mým prvním velkým rituálem byl Rituál síly, byl to velmi silny zážitek, který jsem popravdě ani nečekala. Veronika je opravdu citlivou průvodkyní a mně se podařilo zvědomit si vše, co bylo potřeba. Bylo to osvobozující. Vše bylo navíc umocněno úplňkem a novem a tak to bylo skutečně magicky krásné. Moc doporučuji.
Štěpánka Naušová
Moc se mi zalíbilo chodit na ženské kruhy vedené Veronikou. Úžasné je pobývat ve skupině podobně naladěných lidiček. Meditace, různá cvičení a rituály, které si pro nás Verča připravuje, jsou pro mě duševní očistou a s radostí se posouvám dál, nebo spíš blíž sama k sobě.
Jitka Gabrielová
Ahoj Veroniko, ráda bych ti poděkovala, že jsem mohla být přitom, když jsi mě a ještě jiné ženy provázela rituálem síly. Pro mě zkušenost naprosto nová a jedinečná. Už se těším až skončí covi období a budu se moci zúčastnit jiných setkání, které nabízíš. A málem bych zapomněla zmínit dík rovněž za vedení Rodinných konstelací. Jsem ráda, že jsem se odhodlala poznat co nabízíš a co dokážeš předat ostatním lidem pokud jsou nakloněni jinému úhlu pohledu, pracovat sami na sobě a chtít se něco nového dozvědět.
Jana Fleisigová