Provedeme Vás přechodovým rituálem “na míru”, tedy dle Vašich přání a potřeb.

Přechodové rituály nám pomáhají vědomě prožít životní změnu. Ukazují, co končí a co začíná a především pomáhají rozloučit se se završenou fází života, uvítat fázi novou a najít si v ní svoje místo.

Každý rituál pro Vás tvoříme tak, aby Vám dával smysl a přinesl Vám takové poselství, které potřebujete, chcete.

Přechodovými rituály lze projít i zpětně, tedy jakkoli dlouho po dané změně.

Rituály, kterými Vás rádi provedeme:

Pokud se rozhodnete projít životní změnou spolu s námi, kontaktujte nás na e-mail: info@veronikavelehradska.cz.

Rádi s Vámi domluvíme podrobnosti a konkrétní podobu rituálu a to buď v reálném čase změny (plánovaná svatba, rituál první menstruace, narození dítěte, plánování rodičovství, osamostatnění se, smrt blízké osoby,…) a nebo se můžete přihlásit na naše prožitkové semináře, díky kterým můžete projít změnou zpětně.

Více informací o jednotlivých přechodových rituálech naleznete na mém blogu.

Reference:

Rituál menarché zpětně mě lákal už dlouho. Mým záměrem bylo spojit se více se svým ženstvím a hlavně ho přijmout. Byl to můj první velký přechodový rituál. Jsem tolik vděčná, že jsem ho mohla prožít právě s Verčou a malou skupinkou dalších žen. Celý den jsme se společně připravovaly a ladily. Rituál se pak konal uvnitř i v přírodě a obě jeho části pro mě byly velmi silné. Vědomě jsem při rituálu vystoupila z hodné holčičky a stoupla si do své ženské síly. Veroniky provázení rituálem bylo jemné, ženské a zároveň pevné a jasné. Bylo to úžasné. Moc děkuji a doporučuji všem ženám.
Lucka Bednářová
Milá Verčo, ráda bych ti tímto poděkovala a složila i hold za rituál menarche return, kterým jsem u vás v domečku a s tebou prošla. V životě bych si nemyslela, že něco takového kdy budu absolvovat. Jo, moje první menstruace fakt byla blbá, myslela jsem si, že jsem nemocná. Nic z toho mě nepřipravilo na ty příšerné vložky co jsem pak jako teenager musela nosit, protože jsem netušila, že jsou jiné možnosti a mnoho dalšího. Říkala jsem si, jo, každý má něco a tenkrát to bylo takové, prostě se s tím smiř. Když jsem pak procházela rituálem, a vlastně i celý ten den, jsem si uvědomovala jak strašně moc mě ta moje první zkušenost formovala a i deformovala. Ve vztahu sama k sobě, k svému tělu a tomu co by podle mě měla být "definice" ženy. Úplně mě hned na začátku odrovnala informace, že každá žena je jiná a to že nemám tabulkový cyklus 28 dní je úplně v pohodě. Nějak mi tam proběhlo, že žijeme v nějakém společenském nastavení šuplíčků, krabiček a sloupečků do kterých se prostě nejde narvat. A od té chvíle se u mě dostavila nějaká nekonečná úleva, takové až odevzdání, že jsem v pořádku. Úplně jsem cítila jak se to do mě ukládá, jsem v pořádku taková jaká jsem ... a to jen z Tvého prohlášení o délce cyklu :-) Bylo by to na román kdybych měla popisovat všechno co se se mnou dělo, co to se mnou udělalo následně a na co se ještě těším co to se mnou udělá :-) Rozhodně vím, že mi to změnilo život. Někde uvnitř se něco pohnulo, jako kdyby nějaký kus ledu se uvolnil z obrovské hory ledu a vydal se na vlastní cestu. Cestu k rovníku kde roztaje a stane se součástí toho úžasného oceánu mého života. Míša
Míša
Rituál Menarche Return, který jsem u Veroniky absolvovala mi neuvěřitelně pomohl. Nikdy bych nevěřila, že vrátit se symbolicky do času, kdy jsem se teprve začala z dítěte stávat ženou, je něco, co právě teď potřebuji. Proč by měl být pro mě důležitý začátek něčeho, co ve mně právě končí? No ano, právě proto, že končí! Celý den jsem si nádherně užila, pochopila jsem pár věcí o sobě, porozuměla několika střípkům ze své minulosti, které se nezdály být ani velké, ani zásadní, ani příliš dramatické. Přesto to byly právě tyto zdánlivé drobnosti, které jsem potřebovala, abych celé to náročné téma ženské cykličnosti v sobě zpracovala a konečně k němu našla vlastní cestu. Někdo by řekl – pozdě, ale přece, já říkám – když přišel ten pravý čas”. Pokud vás toto téma “lechtá”, jako lechtalo mě, zajděte k Veronice na rituál první menstruace a dopřejte si návrat do dětství. Jste u ní rozhodně v dobrých rukou.
Jarmila Cikánková
Nádherně intenzivní zážitek plný vůní bylinek a éterických olejů, chuti výborného nápoje, očistné energie zapálených svíček, vyřčených vzpomínek, bolestí, starostí i tužeb. Rituál nesmírně důležitý pro dospělé ženy, který je prodchnut moudrostí předků a obrovskou sílou ženské energie, která očišťuje, hojí a léčí, a zároveň pomáhá a konejší. Lze z ní pak dlouho čerpat v následujícím období a lze se k ní kdykoliv vracet a přijímat ji znovu a znovu. Celým tím nádherným a intenzivním dnem mne provedla úžasná žena otevřená moudrosti a lásce našich prababiček, vnímavá a jemně pomáhající ženám, které tu pomoc potřebují. Děkuji ti Veroniko z celého svého srdce a přeji ti hodně štěstí na tvé cestě, jež je pro nás všechny tak moc důležitá.
Katka Nachtnebl
socioložka
Věděla jsem, že o klasickou opíjecí rozlučku se svobodou nestojím. Měla jsem potřebu přechodového rituálu, ale bez přesné představy, jak by měl vlastně vypadat. Verča a Lenka mi ho „ušily na míru“ – a přestože jsme se předtím neznaly, byl přesně tím, co jsem chtěla a potřebovala. Dokázaly vytvořit bezpečný prostor pro sdílení a provést mě jednou ze zásadních změn v životě. Bylo to mé první setkání s nějakou formou ženského kruhu, ale rozhodně ne poslední – a doufám, že ne poslední, který holky vedly. Děvčata, máte můj velký dík!
Míša Eriu
Mým prvním velkým rituálem byl Rituál síly, byl to velmi silny zážitek, který jsem popravdě ani nečekala. Veronika je opravdu citlivou průvodkyní a mně se podařilo zvědomit si vše, co bylo potřeba. Bylo to osvobozující. Vše bylo navíc umocněno úplňkem a novem a tak to bylo skutečně magicky krásné. Moc doporučuji.
Štěpánka Naušová
V srpnu 2020 jsem pod vedením Veroniky Velehradské absolvovala celodenní přechodový rituál menarché. Když mi tehdy Veronika nabídla, že bych si jím mohla projít, tak jsem neváhala, neboť to bylo přesně to ono, co jsem potřebovala pro uvědomění si svého ženství. Dříve jsem ani netušila, že něco takového existuje, ale ucítila jsem velkou potřebu se na tohle téma podívat, protože jsem se stále cítila jako malá holka a ne jako dospělá žena. Zkrátka jsem svou menstruaci neměla vůbec spojenou se ženstvím a s dospělostí. Mně osobně se zamlouvají menší skupiny žen, kde je to všechno osobnější a každá má dostatek prostoru, takže v tomhle ohledu mi naprosto vyhovuje právě Veronika, která to má nastavené stejně. Celý den byl velmi příjemný a panovala přátelská atmosféra plná důvěry a porozumění, kde se nikdo nemusí stydět nebo se bát být upřímný. Rituál byl podle mě koncipován tak, aby si v něm každá žena mohla najít to své, co jí pomůže se ještě více naladit na sebe sama a svůj záměr, ať už šlo o tanec, zpěv, hraní na hudební nástroje, malování, hry, sdílení, procházení se naboso trávou, aromaterapii nebo živly. Vše na sebe krásně a přirozeně navazovalo. Vůbec nejsilnější pro mě byla poslední třetina, kdy jsme my ženy – ustrojené, učesané, oblečené do červených šatů – opravdu vědomě vstupovaly do světa žen. Pro mě to byl opravdu hluboký zážitek, který mi dodal sílu a pomohl mi přetransformovat celkově můj pohled na mou vlastní ženskost a vůbec si ji uvědomit. Menarché rituál doporučuji každé ženě, která si jím neprošla a cítí, že by jí mohl pomoct.
Dagmar Pátková
Ahoj Veroniko, ráda bych ti poděkovala, že jsem mohla být přitom, když jsi mě a ještě jiné ženy provázela rituálem síly. Pro mě zkušenost naprosto nová a jedinečná. Už se těším až skončí covi období a budu se moci zúčastnit jiných setkání, které nabízíš. A málem bych zapomněla zmínit dík rovněž za vedení Rodinných konstelací. Jsem ráda, že jsem se odhodlala poznat co nabízíš a co dokážeš předat ostatním lidem pokud jsou nakloněni jinému úhlu pohledu, pracovat sami na sobě a chtít se něco nového dozvědět.
Jana Fleisigová
Měla jsem možnost zažít rituál zavinování s Veronikou. Po porodu syna jsem věděla, že právě takovou péči potřebuji. Nejen kvůli "uzavření" porodu, ale celkově k vyléčení "starých hlubokých traumat", která mne brzdila v současném životě, abych mohla žít naplno... spojit se sama se sebou. Veronika mi věnovala péči, prostor a čas přesně v takové míře, jakou jsem potřebovala. Domluvily jsme si termín , čas i místo. Vyšla mi ve všem vstříc, poradila... Vše plynulo samo, hladce. Měly jsme možnost v klidu projít vše, co jsem vnímala doposud jako brzdu, průběh porodu atd. Krůček po krůčku mne provedla procesem a energeticky držela bezpečný prostor. Bylo to doslova znovuzrození. Vrátila jsem se ke své podstatě, očistila, co bylo třeba. Rituál byl start k velkým změnám v mém životě. Následující dny jsem toto léčení podpořila dle návodu Veroniky a nyní sklízím plody své práce. Jsem plná života, cítím se více žensky. Daří se mi, přichází zajímavé nabídky... Určitě bych doporučila tuto zkušenost každé ženě, ať má za sebou porod nebo ne. S Veronikou se není čeho bát. Ze srdce děkuji.​
Kateřina Bukovská
koučka a realtivní makléřka
Na pani Veroniku som sa nakontaktovala, pretože som hľadala možnosti ako zvládnuť pre mňa ťažké životné obdobie a požiadala ju o pripravenie prechodového rituálu. Vďaka nemu som "svoje kritické obdobie" zvládla úplne hladko, ba až nadštandartne 😊. Dať si pripraviť rituál a podľa neho sa rozlúčiť s jednou mojou životnou etapou patrí k tým najlepším veciam, ktoré som v živote urobila. Moja veľká vďaka patrí pani Veronike za perfektne zostavený rituál, za ľudskosť a záujem ktoré opakovane prejavovala pri vzájomnej komunikácii, veľmi si to vážim a cením. Prajem jej všetko len to najlepšie.
Sylvia Tichá
pedagožka