konstelace

Konstelace prostě miluji! Jdou velmi do hloubky, léčí a odhalují příčiny. Umožňují pravdivě ukázat a procítit souvislosti a vztahy mezi členy rodiny, případně členy širších systémů (zaměstnání, ve škole, mezi přáteli apod.). Je to prostě úžasná skupinová terapeutická a seberozvojová metoda, která pro mě nemá konkurenci.

s čím konstelace pomáhají

Organizační informace

Drobné občerstvení zajištěno. Oběd objednáme z místní restaurace nebo od naší kuchařky.

Jak to probíhá?

Práce s konstelacemi probíhá ve skupině. Maximální počet účastníků je 10.

Během konstelací používám kineziologický svalový test, který mi pomáhá určit, jak mají jít konstelace po sobě. Má zkušenost je taková, že se skupina nikdy nesejde náhodně a jednotlivé konstelace na sebe navazují.

Ten, kdo si staví konstelaci, si z přítomných účastníků vybere zástupce. Např.: někoho za sebe, někoho za matku, někoho za bratra, za kolegu v práci, ale i abstraktnější věci jako třeba vztek, žárlivost, alkohol, peníze apod. a ty rozestaví po místnosti tak, jak to cítí.

Zástupci se dokáží napojit na energii lidí, hodnot nebo emocí, které zastupují. Neboj, dokáže to opravdu každý.

Tím, že za Tvoji rodinu (nebo jiný systém) stojí zástupci, nedojde k manipulaci pocitů rozumem a aktivaci obranných mechanismů, které nám nedovolují se podívat pravdě do očí. Díky tomu zjistíme, jak to v rodině (systému) opravdu je.

Cílem konstelace je, aby se odhalila příčina Tvých současných problémů a ta byla zpracována a vztahy mezi jednotlivými účastníky se zharmonizovaly

Odpovědi na Tvé otázky často přijdou i v konstelaci někoho jiného. Jednotlivá setkání mívají mnohdy společné téma, které se prolíná celým dnem. A proto je třeba zúčastnit se celého setkání.
 

Je dobré počítat s tím, že jsou konstelace poměrně náročné a pravděpodobně budeš na konci dost unavená. Mohou se Ti také otevřít různá emoční zranění, což je ale velmi vítané, protože budeš mít jedinečnou příležitost vše, co přijde, transformovat. Není to jednoduché, ale skupina a naše společná energie, kterou vytvoříme,  Ti pomůže.

Pokud si budeš chtít postavit konstelaci, zapátrej ve své rodině po neobvyklých osudech až 4 generace zpět. Můžeme z toho vycházet. Mezi těžké osudy patří např.: úmrtí do 40 let, potraty chtěné i samovolné, vraždy, sebevraždy, mrtvé dvojče, nenaplněné lásky, rozvody, křivdy, vězení, perzekuce, emigrace, hrůzy války, koncentrační tábory, bigotní náboženství, incesty a znásilnění, opuštění dítěte vlastním rodinou apod.

Reference